Dla miłośników kolei

Dzień w symulatorze pojazdu kolejowego

SYMULATOR POJAZDów KOLEJOWych dla miłośników kolei i nie tylko

Dla wszystkich, którzy chcieliby poczuć świat z perspektywy maszynisty przygotowaliśmy niesamowitą i jedyną tego rodzaju możliwość, poprzez spędzenia dnia (lub wielu dni) w symulatorach pojazdów kolejowych!

Spróbuj uruchomić lokomotywę, przekonaj się jak dobrze znasz sygnalizację świetlną stosowaną na kolei, a także czy stawisz czoło problemom, zdarzeniom, awariom będącymi mieć miejsce na infrastrukturze kolejowej!

Doświadcz praw fizyki na kolei w standardowych i nietypowych warunkach technicznych i pogodowych.

Zwróć uwagę, jak szczególnie niebezpieczny jest zawód maszynisty i jak ważną rolę odgrywa skupienie, koncentracja na zadaniu.

Zmierz się z różnymi scenariuszami ćwiczeń – zaczynając od najłatwiejszych, kończąc na ekstremalnie trudnych.

Wszystkie emocje, techniki jazdy, przepisy stosowane w ruchu kolejowym zostaną Ci przedstawione w trakcie indywidualnego szkolenia z wykorzystaniem symulatora pojazdów kolejowych JMS, które zlokalizowane są w Krakowie oraz w Warszawie. Wszystkich, którzy chcieliby się zapoznać z pełną ofertą, serdecznie zapraszamy na stronę www.symulatory.kursykolejowe.pl, adres e-mail symulatory@kursykolejowe.pl lub pod numer telefonu 504-156-292.

Indywidualne szkolenie organizowane jest w ramach realizacji voucheru zakupionego bezpośrednio na stronie www.kursykolejowe.pl lub w innych punktach sprzedaży.

Stanowisko treningowe symulatora zapewnia:

 • pełne odczucie realizmu,
 • rzeczywista kontrola jazdy – rzeczywiste maniupulatory, panele dotykowe, ekrany wirtualne,
 • wirtualny spacer po lokomotywie i kontrola pojazdu,
 • wizualizacja – prawdziwe pole widzenia,
 • prawdziwy system dźwięków,
 • realistyczny system komunikacji.

Lokalizacja

Symulatory stacjonarne pojazdów kolejowych

Kraków, ul. Mrozowa 31

Symulator mobilny pojazdu kolejowego

Warszawa, ul. Wenecka 12

Kto może zakupić voucher?

 • miłośnik kolei, który chce poczuć świat z perspektywy maszynisty,
 • uczeń, który chce sprawdzić swoją wiedzę (16 -20 lat),
 • czynny zawodowo maszynista, chcący sprawdzić swoje umiejętności,
 • każdy, kto chciałby spędzić czas w niecodzienny sposób

Voucher - co musisz wiedzieć?

Najważniejsze informacje

 1. Voucher jest imienny i przypisany jest do lokalizacji (Kraków/Warszawa), na którą został zakupiony. Celem zmiany lokalizacji, prosimy o kontakt.
 2. Od 2021 roku czas ważności vouchera ważny jest do końca roku kalendarzowego, w którym został zakupiony. Vouchery zakupione w grudniu posiadają ważność do końca stycznia następnego roku kalendarzowego.
 3. Voucher można wydrukować samemu lub poprosić o wysłanie go do Twojego domu! W przesyłce znajduje się: voucher oraz eleganckie zaproszenie w formacie DL z miejscem na wpisanie własnoręcznych życzeń.
 4. Voucher można zamienić na inny wariant lub lokalizację za dopłatą, jeżeli opcja jest droższa od zakupionej, a czas do zrealizowania wynosi więcej, niż 7 dni.
 5. W związku z pandemią wprowadzono następujące zasady:
  1. uczestnik przychodzi w maseczce ochronnej (nie przyłbicy) oraz w rękawiczkach jednorazowych (możliwość zakupu i otrzymania na miejscu),
  2. uczestnik ma prawo w czasie trwania stanu epidemicznego poprosić o zmianę terminu rezerwacji oraz o wydłużenie czasu trwania voucheru nawet w dniu wizyty, lecz nie dłużej niż o 30 dni (po tym czasie procedurę należy powtórzyć),
  3. poza uczestnikiem, w miejscu szkolenia nie może przebywać żadna osoba towarzysząca (za wyjątkiem opiekuna, gdy uczestnikiem jest osoba niepełnoletnia)

Przykładowe opcje

Poziom Podstawowy

 • przeznaczony dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności ze światem kolei

Poziom średniozaawansowany

 • dla osób, którym nie jest obcy świat kolei i posiadają podstawową wiedzę z zakresu przepisów obowiązujących na kolei

Poziom zaawansowany

 • przeznaczony dla czynnych zawodowo maszynistów oraz wszystkich, którzy chcą, aby ich wiedza i umiejętności zostały poddane próbie

Poziom edukacyjny

 • skierowany do uczniów (16-20)